Pavelková Lenka

e-mailpaleart@email.czPavelková-Lenka-min

Narozena: 1972
Členem jsem od roku: 2014

Pár slov o mě:
Narodila se 21.dubna 1972 v Olomouci, ale krátce poté se přestěhovala s rodiči do Semonic, kde prožila ranné dětství. Po základní škole v Semonicích a Jaroměři studovala na SPŠS arch. Jana Letzela v Náchodě. Zaměstnání v oboru nenašla, proto si vzdělání rozšířila ročním studiem ekonomie na Janáčkově akademii v Náchodě.
Po studiích pracovala nějaký čas jako vychovatelka ve školní družině a dále vyučovala výtvarnou a hudební výchovu. Svůj výtvarný projev také zúročila v dalším zaměstnání, v prodejně nábytku, kde navrhovala a účastnila se na realizaci interiérů. Po mateřské dovolené se do nedávné doby věnovala naplno své celoživotní lásce a byla výtvarnicí na volné noze.
Ačkoli od dětství kreslí a maluje, nikdo ji odborně nevedl a k výtvarným dovednostem dospěla jako samouk. Inspiraci, techniku kresby a malby mnohdy nacházela při napodobování známých českých i světových malířů jako Antonín Slavíček, Antonín Chittussi, František Kaván, Mikoláš Aleš, Jean – Francois Millet, William Turner, Claude Monet, Alfred Sisley, Camille Pissarro, Edgard Degas nebo James Abbott Mc Neill Whistler. Ze současných malířů ji v poslední době nejvíce inspiruje mladý malíř Jeremy Mann.

Zaměření: výtvarník, ilustrátor
Tématická tvorba: portréty, figurální kresba, městská a přírodní scenérie, ilustrace, abstraktní malba …
Užité techniky: tužka, uhlel, rudka, pastel, akvarel, perokresba, akryl, olej, dry brush, air brush, strukturální malba…

Skupinové výstavy:
2016 (únor), Hradec Králové, AC klub
2015 (říjen), Velké Poříčí, Galerie 102
2015 (červen), Náchod, Městská knihovna – vstupní hala
2015 (duben), Náchod, Městská knihovna – studovna

Zastoupení ve sbírkách:
Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Čechách a zahraničí