Lazar Miroslav

Tel.: 774 539 607

Narozen: 1946
Člen od r.: 1975

Pár slov o mě:
Červenokostelecký rodák, po vystudování SVVŠ v Náchodě a učebního oboru litograf jsem byl zaměstnanec n.p. Severografie Červený Kostelec do roku 1992, kdy jsem přešel do místní tiskárny Retip a tam pracoval až do důchodu roku 2008.

Na počátku mého koníčku mi byli největšími rádci-učiteli, kolega M. Široký a K. Šafář. Po vstupu do Výtvarného kroužku Klubu Tepna Náchod na mne působili jako lektoři, profesor B. Španiel a akademičtí malíři, J. Ducháč, I. Švorčík, J. Kodym.

Tvořím v plenéru, ztvárňuji krajinu i městské motivy. Používám temperu, olej, v poslední době převažuje akvarel a lavírovaná tuš.

Svými díly jsem se podílel na několika společných výstavách kolegů tiskárny Severografia, dále na členských Tepna klubu a Amagu. Každoročně se účastním regionální výstavy Náchodský výtvarný podzim a uspořádal 3 samostatné výstavy.  Poslední  r. 2017 v galerii Zázvorka Nové Město nad Metují

Mé stálé expozice jsou v restauraci U kapličky v Červené Hoře a v hotelu Elko v Náchodě.

Medajlónky o mé tvorbě jsou v 2 obrazových publikacích, P. Hnyka: Tváře skal a Fr. Drahoňovského-J. Pinkavy: Umění a jeho tvůrci-Červený Kostelec.