Mrověc Vojtěch

e-mail: vojta.mrovec@gmail.comMrověc-Vojtěch-min

Narozen: 1997
Členem jsem od r.: 2015

Pár slov o mě:
Narodil jsem se 6. 1. 1997 v Náchodě. Po absolvování základní školy jsem se hlásil na Střední školu umění a designu a vyšší odbornou školu v Brně obor užitá malba a na Střední školu propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí obor propagační grafik. Na obě školy jsem byl přijat, ale nakonec jsem začal studovat na Gymnáziu v Dobrušce, abych získal všeobecné vzdělání. Od roku 2002 studuji na Základní umělecké škole v Náchodě obor výtvarný. Mezi lety 2008 a 2009 jsem na téže škole studoval pod vedením ak. soch. Jindřicha Roubíčka.

Umění se věnuji od útlého věku a získal jsem ocenění v mnoha soutěžích regionálních (soutěž: Naše galerie-GVU Náchod) či národních a mezinárodních (soutěž: Lidická růže, národní soutěž ZUŠ). Od roku 2015 jsem členem výtvarné skupiny AMAG (Ateliér malířů a grafiků) v Náchodě. Věnuji se také komiksové a ilustrační tvorbě. V roce 2012 vyšla kniha Tethys od Miroslava Bráta, kterou jsem ilustroval, 2013 vydala Městská knihovna v Náchodě Komixového průvodce po stopách Dannyho Smiřického, na kterém jsem spolupracoval.

Ve volném čase se věnuji také hudbě, konkrétně hře na violu. Ve které jsem získal 1. místo v krajském i celostátním kole. Jsem členem několika hudebních souborů: Náchodský smyčcový orchestr pod vedením Lukáše Janka, Police symphony orchestra (PSO), kapela String-Swing pod vedením F.Fraňka a kapela Jam Defect. Mezi mé koníčky patří také plavání a florbal.

Zaměření: malíř, grafik

Samostatné výstavy:
2012 – Absolventská výstava v ZUŠ Náchod, téma: Strom

Skupinové výstavy :
2015 – Velké Poříčí – Galerie 102
2013 – Křest komiksu: Náchod – Průvodce po stopách Dannyho Smiřického
2012 – Tethys – Mirek Brát, ilustrace Vojtěch Mrověc
2010 – Výstava ZUŠ Náchod v budově Senátu pod záštitou Lubomíra Franze