Hemofilie (HK)

od 2. 12. 2017 do 31. 12. 2017

Při příležitosti přednášky na téma hemofilie se 2. 12. zúčastnil náš spolek svými výtvarnými pracemi, ty jste mohli shlédnout do konce prosince v NáPLAVKA café v Hradci Králové.

Fotografie z vernisáže jsou zde.

 

Info k proběhlé akci:

Pár slov od pořadatelů:

Hemofilie je genetické onemocnění, které přináší poruchu srážlivosti krve. V ČR tímto onemocněním trpí 1076 osob (dle dat Českého národního hemofilického programu). Můj bratr je jedním z nich. Rozhodli jsme se, že Vám život s hemofilií přiblížíme, proto jsme si pro Vás připravili na 2.12.2017 diskuzní přednášku, na které se dozvíte, jak se hemofilikům s tímto vzácným onemocněním žije, jaký tlak je vyvíjen na přenašečky, když se rozhodují založit rodinu, jaké to je porodit hemofilika, jak se dětem s hemofilií vyrůstá, jakým způsobem je ovlivněn jejich výběr vzdělání, koníčků, zaměstnání i partnerů. Pan Doc. MUDr. Petr Dulíček, PhD. (IV. Interní hematologická klinika FN HK) Vám poví, jak tato mutace vzniká a jak moc je pravdivé tvrzení, že když se hemofilik řízne, tak vykrvácí.

PROGRAM:
• Diskusní přednáška 17:00 – 19:00
• Vernisáž náchodského spolku AMAG (prodejní výstava obrazů na téma Hemofilie)
• Koncert Živý Jukebox (zpěvák Honza Roušar, pianista Václav Tobrman) 20:00 – 22:00

Vstupné: dobrovolné
(výtěžkem podpoříte snahu Českého svazu hemofiliků a Hemojunioru, obě organizace v současnosti spolupracují se Záchrannou službou na jednotné informovanosti a identifikaci hemofiliků při úrazech, dopravních nehodách apod.).

Akce proběhne za podpory společnosti Roche s.r.o. a Náplavka Café&Music bar

★ nekuřácký prostor
★ wi-fi free
★ bezbariérový přístup
★ párty fotograf
★ video projekce